top of page
що робити?

Якщо Ви все ж зважилися написати позов до суду самостійно то прислухайтеся , будь ласка , до наступних порад .
Оформлення . Для початку Вам потрібно зразки позовів та заяв. Зверніть увагу , що Вам не потрібен будь-який зразок позову , а саме той , який підходить до Вашої ситуації , ключовим моментом тут є назва позову. Від назви позову залежить багато чого : розмір судового збору , факти, що підлягають доказуванню і т.д. Також настійно рекомендую Вам написати позов на комп'ютері , тому як написані від руки позови займають більше сторінок і не завжди розбірливі , що негативно позначається на бажанні судді їх розбирати.


Не варто забувати , що згідно ст.119 ЦПК України , позовна заява - це документ встановленої форми , не дотримання якої тягне відмову судом у прийнятті позову. Маючи на руках зразок позову , збережіть наступні його елементи: «шапка позову » ( найменування суду , ПІБ та адреси реєстрації позивача , відповідача , третіх сторін) , ціна позову ( сума всіх майнових позовних вимог. Ціна позову вказується тільки в майнових спорах) , назва позову , описова частина позову ( тут ви викладаєте факти ) , доказова частина (у цій частині необхідно послатися на норми права , а так само вказати докази вашої позиції ) , прохальна частина ( те що ви просите і бажаєте бачити в рішенні суду ) , перелік доданих документів , дата і ваша підпис.


Зміст . Основна помилка тих , хто вирішив написати позов самостійно ( без допомоги юриста) полягає в тому , що їх позови голослівні ( не мають доказової бази) і практично не мають посилань на норми права . При написанні позову слід пам'ятати , що кожна обставина має значення для справи (факт реєстрації шлюбу , проживання / не проживання особи за конкретною адресою , заподіяння шкоди і т.д.) повинні бути доведені. Зазначена вимога закріплено ст.60 ЦПК України та недотримання , якого так само може спричинити відмову в прийнятті позову судом. При написанні позову використовуйте наступні докази : показання свідків , документи ( розписки , акти , матеріали кримінальних , нотаріальних та судових справ , договору тощо ) , експертизи і т.д.


Як подати позов до суду. Перед подачею позову до суду необхідно укомплектувати його в потрібній кількості примірників. До позову додаються копії всіх документальних доказів , а також оригінал квитанції про сплату судового збору. Зверніть увагу , що з 01.11.2011 року діє нові ставки судового збору. Подати позов можна в канцелярії суду , а можна відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням , однак , я рекомендую подати позов саме до канцелярії - це значно прискорить процес , а також Ви зможете уникнути втрати Вашого позову ( таке частенько трапляється) .


Щиро сподіваюся , що зазначені у цій статті поради допоможуть Вам у написанні та поданні позову до суду. Рекомендую самостійно звертатися з позовом до суду виключно за незначним і однозначним питань : простого розірвання шлюбу (без поділу майна , аліментів тощо ) , відновлення строків про прийняття спадщини (тільки у випадку якщо інші спадкоємці на Вашій стороні і пропуск строку незначний) , а так само в інших безперечних немайнових ситуаціях .
В інших випадках настійно рекомендую звернутися до юриста .

З цих та інших питань завжди раді допомогти Вам.

 

bottom of page